Buca Belediyesi’nin 8 merkezinde 32 farklı kurs
Buca Belediyesi’nin 8 merkezinde 32 farklı kurs

Yayın tarihi: 16.06.2021

 

Buca’nın merkezlerinde 7’den 70’e kurslar açılıyor 

 

Buca Belediyesi’nin hobi ve meslek edindirme kursları, 8 merkezde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sanattan spora, el sanatlarından dil kursuna kadar 32 farklı alanda hizmet verecek çocuk ve yetişkin kursları için 25 Haziran 2021 tarihine kadar başvurular alınacak.

 

Kadınlar ve gençler başta olmak üzere toplumun her kesimine dokunan Buca Belediyesi hobi ve meslek edindirme kursları, yaz dönemiyle birlikte kapılarını açıyor.

 

Buca Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu iş birliğiyle açılacak çocuk ve yetişkin kursları,  koronavirüs (covid-19) tedbirlerine uygun olarak eğitime başlayacak.

 

32 FARKLI HOBİ VE MESLEK EDİNDİRME KURSU

 

Kapasitesi artırılan kurslar çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı verilecek. Çocuklar için kişisel gelişimlerini artırmaya yönelik satranç, resim, drama, halk oyunları, ritim, keman, İngilizce, gitar, bağlama, piyano kursları verilecek. Yetişkinler için ise aşçılıktan nakşa, kuaförlükten el sanatlarına, işaret dilinden pilatese kadar toplam 32 farklı alanda hobi ve meslek edindirme kursu, başvuru talebine göre açılacak.

 

8 MERKEZ HİZMET VERECEK

 

Kurslar, Mevlana Sanat Atölyesi, Cemal Yetginer Etüt, Meslek ve Sanat Atölyesi, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi, Ceren Özdemir Semt Merkezi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (Pembe Köşk), Evka -1 Semt Evi, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, Kadın Aktivite Merkezi olmak üzere 8 farklı merkezde hizmet verecek.

 

BAŞVUIRULAR ŞAHSEN YAPILACAK

 

25 Haziran 2021 tarihine kadar başvuruların alınacağı kurslarla ilgili bilgi, Buca Belediyesi’nin internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında duyuruldu. Kurslara başvurmak isteyen vatandaşlar ikametgah belgesi ve nüfus cüzdan fotokopileriyle merkezlere şahsen giderek başvuru yapabilecek. Başvurularla ilgili tüm detaylı bilgiye 0232 439 10 10 (Dahili 1999) telefon numarası üzerinden ulaşılabilecek.

 

 

 

Duyurular- 8 Merkezde, 32 Farklı Kurs