Buca’da kurbanlıklar alıcı bekliyor
Buca’da kurbanlıklar alıcı bekliyor

26.09.2014

 

Yurdun dört bir yanından kurbanlıkları satmak için gelenlere en iyi hizmet verilmeye çalışılıyor.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Buca Belediyesi’nin Olduruk Mevkii’nde oluşturduğu kurban pazarındaki kurbanlıklar, alıcılarını bekliyor.   

 

Hijyenin ön planda tutulduğunu ve kurban padoklarının sürekli ilaçlanmasını istediğini belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Halkımızın sağlığı bizim için önemli. Hem alıcıyı, hem de satıcıyı, memnun edecek bir ortam yaratmaya çalıştık” dedi.

 

41 DÖNÜMLÜK ALAN

 

Buca Belediyesi,  kurban pazarının kurulu olduğu Olduruk Mevkii’ndeki 41 dönümlük alanı Milli Emlak Müdürlüğü’nden kiraladı. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle pazarın toprak olan zeminine, asfalt kırığı dökülerek toz sorunu önlendi. Ayrıca oluşturulan 134 padoğun zeminine de mıcır döküldü. Pazarı sürekli denetimde tutan Buca Belediyesi Zabıta Müdürü İsmet Balkozak, ülkemizin çeşitli illerinden gelen kurban satıcılarına da iyi koşullarda satışve barınma imkanı sunmaya çalıştıklarını söyledi. Bu yıl kurban pazarına modern duş ve tuvaletlerin yanı sıra kafeterya kurduklarını, burada herkesin ihtiyacını karşıladığını belirten Balkozak, “Kurban pazarımızda bir de kesim alanımız bulunuyor. Hem padokların, hem de diğer alanların hijyenine önem veriyoruz. Sürekli ilaçlama ve kireçleme yapıyoruz. Hemşehrilerimiz güvenle gelip kurbanlıklarını Olduruk Mevkii’nde bulunan bu pazardan satın alabilirler” diye konuştu. Kurban satıcıları ise sağlanan imkanlar için teşekkür etti.