Buca’da Gurur Günü
Buca’da Gurur Günü

28.08.2014

Buca’da Gurur Günü

Buca Belediye Spor Kulübü’nün engelli sporcuları, ilçenin gururu oldu. Belediye Spor Kulübü bünyesinde daha bir ay önce kurulmasına rağmen Aksaray’da düzenlenen Türkiye Badminton Şampiyonası’ndan başarılı sonuçlar ve madalyalarla dönen sporcular, Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı ziyaret etti. Başkan Piriştina, “Hepimizin göğsünü kabarttınız, sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Bir İkincilik, İki Üçüncülük

Aksaray’daki şampiyonada tekerlekli sandalyeli sporcu Mine Korkmaz, tek bayanlarda Türkiye 3.sü olurken çift erkeklerde Raşit Yürüm ve Mesut Tali Türkiye ikincisi, tek erkeklerde de Barkın Toprak Türkiye üçüncülüğü elde etti. Madalyaları ve kupaları ile Başkan Piriştina’yı makamında ziyaret eden sporcular, çok mutlu olduklarını belirtti. Sporcuları Bucalılar adına tebrik eden Başkan Piriştina, elde edilen başarının kendisini çok duygulandırdığını belirterek, “Biz her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağımızı ifade ettik. Siz de emek vererek bizlerin umutlarını boşa çıkarmadınız. Sizlere bu kent adına sonsuz teşekkürler. Göğsümüzü kabarttınız ve gururumuz oldunuz” diye konuştu.

İspanya’da Temsil Edecek

Şampiyonada tek bayanlarda Türkiye üçüncüsü olan Mine Korkmaz, 12-14 Eylül tarihleri arasında Buca’yı İspanya’da düzenlenecek badminton şampiyonasında temsil edecek. Çok heyecanlı olduğunu ve başarılı olmak için var gücüyle çalıştığını ifade eden Korkmaz, “Derece almak için elimden geleni yapacağım, başarılı olacağıma inanıyorum” diye konuştu. Başkan Piriştina da Korkmaz’a İspanya’daki turnuvada başarı dileklerini iletti.