Buca’da Balkan Rüzgarı Esecek
Buca’da Balkan Rüzgarı Esecek

26.08.2014 


Halk İstedi, Goran Bregoviç Geliyor

Buca’da, 12-14 Eylül tarihleri arasında Balkan rüzgarı esecek. Buca Belediyesi’nin 17 Balkan derneği ile birlikte düzenlediği 4. Uluslar arası Balkan Festivali, Goran Bregoviç başta olmak üzere Muammer Ketencoğlu, Rumeli Ekrem, Cenk Bosnalı ve Gamze Matracı gibi sevilen isimleri ağırlayacak.  

Festivall ilgili hazırlıkları dernek temsilcileri ile birlikte sürdüren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Goran Bregoviç ismini halka sorarak belirlediklerini söyledi. Göreve geldiği günden bu yana birlikte yönetimi ilke edindiklerini, pek çok konuyu halka danıştıklarını belirten Başkan Piriştina, sanatçı seçimi ile ilgili de sosyal medya üzerinden anket yaptıklarını ifade etti. Hem sosyal medya üzerinden hem de belediyenin çağrı merkezi üzerinden gelen binlerce görüş sonrasında Goran Bregoviç isminde karar kılındığını anlatan Başkan Piriştina, “Balkanların sevilen sanatçıları arasında bir anket yaptık. Bu anket sonrasında en fazla oyu Goran Bregoviç aldı. Biz de halkımızı kırmamak için kendisini festivalimize davet ettik. Programının uygun olduğu yanıtı geldi ve kendisini festivalimizde konuk edeceğiz. Şirinyer Pazaryeri’nde 12 Eylül Cuma akşamı yapacağımız Goran Bregoviç konserine tüm İzmirlileri davet ediyoruz. Ayrıca 13 Eylül’de Gamze Matracı ve Rumeli Ekrem, 14 Eylül’de ise Cenk Bosnalı ve Muammer Kenetcoğlu konserlerini ilçemizde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Standlar Açılacak

Balkan Festivali’nde dernekler stantlar açacak ve yemek yarışması yapılacak. Ayrıca folklor gösterilerinin yapılacağı festivalde geleneksel Balkan kına gecesi de gerçekleşecek.