Temizlik soğuk hava dinlemiyor
Temizlik soğuk hava dinlemiyor

Yayın tarihi: 02.01.2020

 

Buca’da dur durak bilmeyen temizlik mesaisi

 

İzmir’in en soğuk günlerini yaşadığı bugünlerde Buca’da temizlik mesaisi aralıksız olarak sürüyor. Belediyenin fedakâr temizlik işçileri, hava sıcaklığına aldırmadan cadde, sokak ve parklarda çalışmalarına canla başla devam ediyor.

 

Resmi kayıtlarda 500 bin görünmesine karşın gerçekte 700 bini aşkın nüfusuyla Türkiye’deki pek çok ilden fazla insana ev sahipliği yapan Buca, kent temizliği konusunda özenli çalışmalar gerçekleştiriyor. Aynı zamanda yaptığı kampanyalarla çevre temizliği konusunda farkındalık da yaratmaya çalışan belediye, 7’den 70’e tüm vatandaşlara bu bilinci aşılamaya çalışıyor.

 

HİJYEN SEFERBERLİĞİ


Kentin temizliği için hizmetlerini aksatmayan Buca Belediyesi, kelimenin tam anlamıyla hijyen seferberliği yapıyor. Ellerinde süpürge ve kovalarıyla Buca’nın tüm mahallelerini arşınlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, adeta kente toz kondurmuyor. Soğuk havaya aldırış etmeden tüm gün ellerinden süpürgelerini eksik etmeyen temizlik personeli, mesaisini aksatmadan sürdürüyor.

 

GECE GÜNDÜZ MESAİ


Buca’nın belleklerde “üzüm kokan semt” olduğunu hatırlatan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Bunun böyle kalması için ekiplerimiz gece gündüz demeden mesaide. Temizlik konusunda altyapıdaki eksiklerimizi gidermek için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle konteyner eksiklerimizi de kapattık. Hummalı çalışmalarımız yeni yılda da devam edecek” diye konuştu.