Evi Yanan Aileye Hayırsever Desteği
Evi Yanan Aileye Hayırsever Desteği
Buca Fırat Mahallesi’ndeki evleri elektrik kontağından çıkan yangın sonucu kül olan Yanık Ailesi’nin yardımına, hayırseverler koştu. Bucaspor Asbaşkanı İsmet Altun, evin tadilatını üstlenirken Buca Belediyesi ve bazı hayırseverlerin eşya desteği vereceği belirtildi.
 
Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve can kaybının olmadığı yangının sonrasında yaklaşık 20 bin liralık zararı bulunan Yanık Ailesi’ne hayırsever desteği geldi. Buca Belediyesi ve bazı hayırseverlerin eşya desteği vereceği aile, moral buldu.
Fırat Mahallesi Fırat Kent Sitesi’nin C bloğunun 5’inci katında bulunan dairelerinin çocuk yatak odasında, bilgisayara takılı olan elektrik kablosunun kısa devre yapması sonucu yangın çıktığını belirten FaikYanık, “Dokuz ay önce taşındığımız bu evde kiracı olarak yaşıyoruz.Yangın çıktığı sırada, ben alışverişte, eşim Nesrin ve kızım Belis ise işyerindeydi. Küçük oğlum Enes de arkadaşları ile oyun oynuyordu. Allah bizi korudu ve can kaybı yaşamadık.
Buca Belediyesi ile Bucaspor’a ve tüm hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz, minnettarız” dedi.
 
Yangın haberini alan Buca Belediye meclis üyeleri Murat Işık, İsmail Bekiroğlu ve Seyit Ali Selek ile Bucaspor Asbaşkanı İsmet Altun ve yöneticiler acılı ailenin yardımına koştu. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın toplantısı olduğundan dolayı ziyarete katılamadığı belirtildi. Meclis üyeleri, Başkan Piriştina’nın geçmiş olsun dileklerini acılı aileye iletti.
 
İtfaiye ekiplerinin yangın raporunda, evin çocuk yatak odasında bulunan bilgisayar ve ev eşyalarının tamamen, kapıların ise kısmen yandığı, duvar ve sıvaların ise hararetten dökülerek zarar gördüğü belirtildi. Raporunda, tahmini zararın ise 20 bin TL olduğu belirtildi.