Piriştina Mesaiye Sokakta Başladı
Piriştina Mesaiye Sokakta Başladı

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ilk mesai gününe sokakta başladı. İlk olarak Çevik Bir Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Piriştina, Astsubaylar Derneği Buca Şubesi üyeleriyle bir araya geldi.

 

Başkan Piriştina’ya çelenk sunma töreni sırasında meclis üyeleri, CHP Buca İlçe Başkanlığı üyeleri eşlik etti. Görevinin ilk gününde Atatürk’e olan bağlılığını göstermek istediğini belirten Piriştina, “Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundayız ve asla şaşmayacağız. O’nun gösterdiği hedefler ve ilkelerine bağlı kalarak hizmet edeceğiz” diye konuştu. Daha sonra Şirinyer’deki Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret eden genç başkan, burada dernek üyeleriyle kahvaltı etti. Adaylık sürecinde her sabah bir mahallede kahvaltı etmeyi taahhüt ettiğini, ilkini de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Piriştina, “Sözümüzü tutacağız ve Bucalılarla buluşmak için her sabah bir mahallede muhtarın öncülüğünde kahvaltı edeceğiz. O bölge sakinleriyle, esnafıyla buluşmayı, sıkıntıları yerinde görmeyi, talepleri direk almayı hedeflemekteyiz. Bunu her sabah yapmayı sürdüreceğiz. Halkın içinde olmayı taahhüt etmiştik. Böyle de olacak” şeklinde konuştu.

 

“Evimizin Çocuğu”

 

Genç Başkan Levent Piriştina’ya “evimizin çocuğu” diye hitap eden derneğin kadın üyeleri, ahşap boyama ve el sanatları kursunda yaptıkları eserlerini gösterdiler. Piriştina’ya temsili boyama da yaptıran kadın üyeler, yer sıkıntısından ve fiziki imkansızlıktan dert yanarak destek istediler.