Piriştina’dan Forbes Köşkü’ne Destek
Piriştina’dan Forbes Köşkü’ne Destek

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bulunan tarihi Forbes Köşkü’nün ilçeye kazandırılması için harekete geçti.

 

Görev süresinde henüz bir haftayı doldurmayan genç belediye başkanı, tarihi yapılara da el attı. Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan ve restorasyonu bitme aşamasına gelen Forbes Köşkü’nün ilçe halkı tarafından kullanılması için çalışma başlatan Piriştina, dün İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz’le bir araya geldi. Tarihi köşkte buluşan Piriştina ve Ediz, köşkün kentin kullanımına bir an önce kazandırılması için işbirliği yapma kararı aldı. Köşkün restorasyonunun önemli bölümünü tamamladıklarını, iç kısmında kalan işlerin önümüzdeki aylarda tamamlanacağını belirten Abdülaziz Ediz, Piriştina’dan bahçenin düzenlenmesini talep etti. Ediz köşkü kültür, sanat kompleksi olarak kullanmak istediklerini söyledi.

 

Forbes Köşkü’nün Bucalıların kullanımına açılmasını çok önemsediklerini dile getiren Piriştina, “Bu iş için elimizi değil, vücudumuzu ortaya koyarız” dedi. Ediz, genç başkanın heyecanından memnun olduğunu belirtirken Başkan Piriştina, köşkün bahçesinin tanzimi ve belediyenin neler yapabileceğiyle ilgili meclis üyeleri İlhan Dal ve Mahir Akbaş’ı görevlendirdi. Kısa sürede çalışmayı tamamlayacaklarını ve üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Piriştina, “Forbes Köşkü için ne yapabilirsek onu yapacağız. Bir an önce de köşke, halkımızın ve turistlerin ulaşımını sağlayacağız.

 

Sadece bu köşk değil, Buca’nın tüm tarihi yapıları ile ilgili özel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Restore edilerek kent kültürü ve turizmine kazandırılması için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

 

İkili köşkü gezdikten sonra işbirliği konusunda el sıkışıp hatıra fotoğrafı çektirerek ayrıldı.