Piriştina’dan Muhtarlara: ‘Gözümüz, Kulağımız Olun’
Piriştina’dan Muhtarlara: ‘Gözümüz, Kulağımız Olun’

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, bir araya geldiği ilçesinin mahalle muhtarlarına, “Gözümüz, kulağımız olun. Buca’yı birlikte yönetelim” dedi.

 

Muhtarlarla belediye meclis salonunda buluşan Piriştina, ilk olarak belediye bünyesinde kurdukları muhtarlar masası ve ani müdahale mangasından söz etti. Acil sorunlara müdahale eden bir ekip oluşturulduğunu, ayrıca kurulan muhtar masası ile sorunların daha rahat çözüleceğine dikkat çeken Piriştina, “Sorunların çözümü için ani müdahaleye ihtiyaç var. Bunun için bir ekibimiz görev yapacak. Muhtarlar masası ise hangi kurumla ilgili sorununuz varsa çözüm getirecek. Sizin adınıza sorunun takipçisi olacak ve neticelendirecek. Sizin emrinizdeki bu masa, sizi rahatlatacak” diye konuştu. Yerel hizmetlerin ilk adımı olan muhtarlara kapısının her zaman açık olduğunu kaydeden Başkan Piriştina, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana her zaman ulaşın ve sorunu yerinde çözelim. Her zaman aranızda olacağımızdan şüpheniz olmasın. Bundan böyle sahada olmaya özen göstereceğim.Ancak sizler bizim hemşerilerimiz ile aramızda köprü olun. Gözümüz, kulağımız olun. Buca’yı birlikte yönetelim.”

 

Buca İçin Kol Kola

 

Muhtarlar Derneği Buca Şubesi Başkanı Eşfak Yurdanur da, buluşmayı sağladığı için Başkan Piriştina’ya teşekkür ederek çiçek takdim etti. Bundan böyle kol kola yürüyeceklerini belirten Yurdanur, “Önceki başkanımızla çok uyumlu çalışmıştık. Sizlerle de uyumlu bir çalışma sergileyeceğimizden eminiz. Buca’yı el ele, kol kola birlikte yönetmek istiyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz” diye konuştu. Genç Başkan Piriştina, muhtarlarla buluşmaları sık, sık gerçekleştireceklerini vurguladı.