Piriştina’dan Tekerlekli Sandalyeli Mesaj: ‘Her Zaman Yanınızdayız’
Piriştina’dan Tekerlekli Sandalyeli Mesaj: ‘Her Zaman Yanınızdayız’

Engelleri Kaldırmak İçin Yürüdüler

 

Buca Kent Konseyi tarafından düzenlenen Engelliler Haftası Etkinlikleri kapsamındaki yürüyüşe katılan Genç Belediye Başkanı Levent Piriştina, Forbes Caddesi’ni tekerlekli sandalye üzerinde geçti. Piriştina, “Asla sizleri anladığımı söylemiyorum, sadece her zaman yanınızdayız” dedi.

 

Forbes Caddesi girişindeki fil heykellerinin bulunduğu noktadan başlayan yürüyüşe çok sayıda engelli vatandaş katıldı. Forbes Caddesi’ni alkışlarla geçen korteje esnaf ve Bucalılar alkışlarla destek verdi. “Engelleri kaldılarım” yazan tişörtlerle yürüyen engelliler, sloganlar attı.Yürüyüşe katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,Forbes Caddesi’nin trafiğe kapalı olan bölümünü tekerlekli sandalyede geçti. Ardından kortej, Şirinyer Engelli Eğitim Merkezi’ndeki sergiyi gezdi ve yanındaki Buca Belediyesi Şirinyer Düğün Salonu’na geldi. Salon önünde İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu, mini bir konser verdi.

 

“İstediğinizi Yapmaya Söz Veriyorum”

 

Salonda Buca Kent Konseyi tarafından düzenlenen engelli sorunlarıyla ilgili panel öncesinde konuşan Başkan Levent Piriştina, “Sizlerle Cumartesi günü tüm yorgunluğumuzu attık. Farkındalık yaratmak, engelli sorunlarını görmek ve göstermek çok önemli. Bizler daima engelleri aşmakta sizlerle olacağız ve tüm katkıyı koyacağız. Hayatta anlaması ve empati yapması çok zor olan iki konu var. Birincisi evlat , ikincisi engelli olmaktır. Asla sizleri anladığımı söylemiyorum, sadece her zaman yanınızdayız. Sizi sizden daha iyi kimse anlatamaz. Siz ne istiyorsanız yapmaya söz veriyorum” dedi.

 

“Bir Kadın Dünyayı Değiştirebilir”

 

Başkan Piriştina, konuşmasının sonunda tüm annelerin anneler gününü kutladı. Anneliğin çok kutsal olduğunu belirten Piriştina, “Yüce Atamız ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ demiş. Başta Yüce Atamızın annesi Zübeyde hanım ve annem olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi.