İşte Merakla Beklenen Buca TİM

İşte Merakla Beklenen Buca TİM

 

Özlem Gülmaya, Elveda Cengiz, Hatice Durulu, Levent Piriştina, Mutlu Argüder, Özer Doğan ve Olcay Özkan

Bucalının Sorunlarını Buca TİM Çözecek

Piriştina, “Amaç, Vatandaş Memnuniyetini Arttırmak”

Buca Belediyesi tarafından asılan billbordlar nedeniyle merak uyandıran “Buca TİM” ilçenin genç belediye başkanı Levent Piriştina tarafından açıklandı. Buca TİM’in halkın sorunlarını çözmekle görevli Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü olduğunu belirten Piriştina, “Artık Bucalının sorunları kısa sürede çözülecek” diye konuştu.

Adaylık sürecinde seçimi kazanması durumunda muhtarlar, engelliler, gençler, dernekler ve esnaf için birer çözüm masası kurma sözü veren Başkan Piriştina, bu sözünü tuttu. Kurduğu çözüm masalarını ise Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü çatısı altında birleştirdi. Bünyesinde muhtarlar, engelli, gençlik, dernekler ve esnaf masaları bulunan koordinatörlüğe kısaca Buca TİM adını verdiklerini, buradaki TİM’in açılımının ise “Toplumsal İletişim Merkezi” olduğunu ifade eden Levent Piriştina, “Amacımız, belediyenin kapısından giren vatandaşın sorununu, ne olursa olsun kısa sürede çözüme kavuşturmaktır. Bu birim içerisinde oluşturulan masalarda görevli arkadaşlarımız, vatandaşın sorununun takipçisi olacak ve kısa sürede neticelendirerek vatandaşa bilgi verecek. Biz sözümüzü tuttuk ve vatandaşın sorununa acil çözüm bulmak adına bu koordinatörlüğü kurduk” diye konuştu.

Amaç Vatandaş Memnuniyeti

İSO 10002 standardını belediye sisteminde uygulayarak vatandaş memnuniyetini arttırmayı amaçlayan Buca TİM, gerek sözlü gerekse dilekçe, telefon, faks, sosyal medya ve e-mail yoluyla vatandaşlardan gelen şikayet ve istekleri tek elde toplayarak ilgili müdürlükler vasıtasıyla en kısa sürede çözüme kavuşturacak. Hukuki ve yasal engeli olan konularda ise vatandaşa gerekli bilgi ve danışmanlık hizmeti verilecek.

İlk Sorun Çözüldü

Buca TİM, kurulmasının hemen ardından gelen ilk sorunu da çözüme kavuşturdu. Mahallesinde taş döşenen yolda oluşan büyük boşlukları sürücülerin şikayeti üzerine Buca TİM’e aktardığını ve kısa sürede çözüme kavuştuğunu belirten Laleli Mahallesi Muhtarı Hatice Durulu, koordinatörlüğü ziyaret eden Başkan Piriştina ile karşılaştı. Verilen hızlı hizmet nedeniyle teşekkür eden Durulu, “Koordinatörlüğe gelerek görevli arkadaşlarla görüştüm. Sokağımıza döşenen taşların sürücülere sorun yarattığını anlattım. Kendileri de ilgili birimle temasa geçti ve hemen boşluklara beton dökülerek sorun çözüldü” dedi.