Buca İmar A.Ş.
Buca İmar A.Ş.

Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş

 

1992 yılında Buca Belediyesinin iştirak şirketi olarak kurulan Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş (BUCAMAR)  Buca Belediyesinin ihtiyaç duyduğu alanlarda personel temini yanı sıra bünyesindeki kültür tesisleri, anaokulları, sosyal tesisler, düğün salonları, parke taşı üretim atölyesi gibi birçok farklı alanda faaliyet göstermektedir.

 

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Buca Belediyesini temsilen Berk Hızlıateş’in yürüttüğü BUCAMAR, Kaynaklar’daki Buca Gölet Tesislerinde yer alan Göl Restoran, Ada Kafe, Fayton Park ve Seyir Büfeyi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yer alan Boudja Gastro’yu, Mevlana Tesislerindeki Neva Kafe’yi ve Kaynaklar bölgesindeki Dere Kafe’yi ve Çınar Anaokullarını işletmektedir.

 

  Buca İmar A.Ş. web sitesi

 

 

BUCA GÖLET TESİSLERİ

Buca Gölet Tesisleri, Ege bölgesinin ve İzmir'in en gözde dinlence ve eğlence merkezlerindendir. 167 Bin m2 alan üzerinde kurulmuştur.

 

Özellikle bahar ve yaz aylarında İzmir’in dört bir yanından gelen vatandaşların akın ettiği Buca Gölet Tesislerimiz, muhteşem gölet manzarası eşliğinde konser, tiyatro, canlı müzik ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Buca Gölet Tesislerinde;

- Amfi Tiyatro

- Göl Restoran

- Ada Kafe

- Seyir Büfe

- Fayton Park

- Şarküteri

- Çocuk Oyun Alanı

- Market

- Otopark yer almaktadır.

 

Sosyal Medya Hesapları:

  bucagolettesisleri       BucaGolet      bucagolettesisleri 

 

 

BOUDJA GASTRO

Adını Buca’nın arşiv kayıtlarında tespit edilen en eski isminden alan restoran, Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini İzmirliler ile buluşturmaktadır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ‘Gastronomi Turizm Belgesi’ne sahip olan Boudja Gastro günün her saatinde, her damak tadına hitap eden zengin menüsüyle Dumlupınar Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde yer alan Tarihi Hacı Davut Farkoh Köşkünde ( Pembe Köşk) hizmet vermektedir. Restoranımız ayrıca İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından verilen Turuncu Çember sertifikasına da sahiptir.

 

Sosyal Medya Hesapları:

  BoudjaGastro       BoudjaGastro      BoudjaGastro

 

 

BUCA DERE KAFE

Kaynaklar bölgesinin eşsiz doğasında ve tertemiz havasında şehrin yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenleri ağırlayan Dere Kafe özellikle hafta sonları kahvaltısı için tercih edilen tesislerimizdendir. İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından verilen Turuncu Çember sertifikasına da sahiptir. Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi ile iç içe olan kafemiz kahvaltının yanı sıra zengin yemek menüsüyle de hizmet vermektedir.

 

Sosyal Medya Hesapları:

  bucaderekafe         derekafebuca

 

NEVA KAFE

Buca-Yaylacık Mahallesinde Mevlana Heykeli, Tıngırtepe’de 20 dönümlük arazi üzerinde yer almaktadır. Heykel, yer seviyesinden 75 metre yüksekliği ve ihtişamıyla tüm Buca’yı kucaklamaktadır.

 

İzmirli heykeltıraş Eray Okkan tarafından 7 ayda hazırlanan Mevlana Heykeli, çelik yapı üzerine fiberglasla şekillendirilerek 25 ton bakırla kaplanmıştır. Geceleri lazer ışıklarıyla aydınlatılan heykel, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

 

Heykelin bulunduğu alan belediyemiz tarafından Mevlana Tesisleri olarak düzenlenmiş olup bünyesinde; ney, ebru ve resim kurslarının verildiği Mevlana Sanat Atölyesi faaliyete geçirilmiştir. Tesiste Buca’yı manzarasıyla kucaklayan Neva Kafe, semazen heykelleri ve Üretici Pazarı da yer almaktadır.                                                     

 

Sosyal Medya hesapları:

  nevakafebuca         nevakafebuca

 

                                                          

ÇINAR ANAOKULLARI

Okul öncesi eğitiminin çocuklarımızın gelişimi için önemini bilen BUCAMAR, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Buca Çınar Anaokulları ile Buca’ya önemli bir değer katmaktadır.  Adını Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı yapan, uygulamaya koyduğu radikal değişikliklerle Türk Milli Eğitiminin temellerini atan eğitimci ve devlet adamı Hüseyin Vasıf Çınar’dan alan anaokulumuzun temel amacı; çocuklarımızın gelişiminde önemli bir yeri olan okul öncesi eğitimini uygun koşullarda almasıdır. Alanlarında uzman öğretmenlerimizin eşliğinde aşağıdaki eğitimler verilmektedir.

 

Belirli gün ve haftalar etkinlikleri

Matematik etkinlikleri

Fen Bilgisi

Coğrafya

Oyun etkinlikleri

Orman okulu etkinlikleri

Değerler ve Felsefe eğitimi

Resim

Neşeli bilim

El becerileri

İngilizce müzik

Türkçe etkinlikleri

Sosyal Bilgiler

Doğa etkinlikleri

Kavram etkinlikleri

Sokak oyunları

Sanat eğitimi

Müzik

Drama

İngilizce

Orff eğitimi

Spor

 

 

Web sitesi ve Sosyal Medya Hesapları:

www.bucacinaranaokulu.com

  bucacinaranaokulu         bucacinaranaokulu

 

PARKE TAŞI ÜRETİM TESİSİ

BUCAMAR, özellikle inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu bordür ve kilit parke taşlarının üretimini ve satışı yapmaktadır. BUCAMAR’a ait tesislerde yüksek kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilen, birçok alanda rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum gösteren ürünlerimizi uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.